تست سنجش میزان خلاقیت همراه با ارایه نتیجه آنلاین میزان خلاقیت بعد از انجام تست

راه های موثر در بهبود و افزایش فکر خلاق | درمان خلاقیت و شروع برای ایده پردازی
راه های موثر در بهبود و افزایش فکر خلاق | درمان خلاقیت و شروع برای ایده پردازی
مهر ۲, ۱۳۹۵
خلاقانه در مورد خلاقیت فکر کنید| خلاقیت را میتوان بدست آورد و تقویت کرد!
خلاقانه در مورد خلاقیت فکر کنید| خلاقیت را میتوان بدست آورد و تقویت کرد!
مهر ۶, ۱۳۹۵

تست سنجش میزان خلاقیت

در این مطلب از بخش تست های آنلاین سایت پیج خلاقیت برای شما تستی جهت سنجش میزان خلاقیت آماده کردیم٬ که بر اساس تست خلاقیت تورنس طراحی شده است. این تست که یکی از معتبرترین تست های خلاقیت میباشد٬ بارها در سطح جهانی مورد استفاده و ارزیابی قرار گرفته است.

این تست شامل شصت سوال است و هر سوال حاوی سه گزینه که فقط یکی از گزینه ها با ویژگی های شما مطابقت دارد.

با پاسخ دهی به این شصت تست و احتساب امتیاز خود شما به میزان خلاقیت خود پی میبرید٬ پس لطفا با دقت تست ها را مطالعه کنید و پاسخ تست ها را با اظهار نظر دقیق و واقعی ارایه دهید

توضیحاتی در مورد تست خلاقیت :

در این تست خلاقیت مشخص می‌شود که شما چگونه این مراحل گوناگون را در ذهنتان مدیریت می‌کنید؛ یعنی سوال‌های مختلفی در زمینه مرحله درک صورت مسئله،‌ مرحله ارائه پیشنهادها، مرحله تصمیم‌گیری، مرحله اجرا و… وجود دارد که توانایی شما را در این زمینه محک میزند.

وقتی با مسئله سختی روبه رو می شوید، اولین عکس العمل شما چیست؟ از پس آن برنمی آیم، برای حلش نیاز به مشاوره دارم و یا احتمالا می توانید ایده ها و راه مختلفی برای حل آن پیشنهاد دهید. هر کدام از این عکس العمل ها به میزان خلاقیت شما بستگی دارد.

در یک تعریف ساده٬ خلاقیت به معنی خلق ایده ها و راه حل های جدید و ابتکاری و البته مفید است. تست خلاقیت تورنس یک آزمون معتبر و دارای روایی و پایایی برای سنجش خلاقیت است. پیشنهاد میکنم با شرکت در این آزمون از وضعیت خلاقیت خود آگاه شوید. البته نگران کم شدن نمره خلاقیت خودتان نباشید، طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه خلاقیت اکتسابی بوده و قابل یادگیری و توسعه است.

راهنمای آزمون سنجش میزان خلاقیت :

زمان پاسخگویی 30 دقیقه میباشد

تعداد سوالات آزمون 60 سوال 3 گزینه ای میباشد٬ امکان دارد شما هنگام پاسخگویی به سوالات خسته شوید ولی برای دستیابی به امتیاز نهایی خلاقیت باید به همه سوالات پاسخ دهید. پس لطفا با صبر و دقت به سوالات پاسخ دهید تا امتیاز خلاقیت شما به درستی توسط سیستم بیان شود.

برای شروع آزمون بر روی دکمه شروع آزمون کلیک کنید…

فرید مسعودی
فرید مسعودی
همیشه آرزو داشتم یک منبع ایرانی خلاقیت می بود تا علاوه بر یادگیری ساده تر خلاقیت ، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده میکردم. آن آرزو، اکنون، "پیج خلاقیت" نام دارد.

3 دیدگاه ها

 1. دکتر مریم موسوی گفت:

  خیلی زیاد بود سوالات ولی تا اخرش رفتم و امتیازو ۱۰۰ شد

 2. parisa گفت:

  خالق بزرگ به ما خلاقیت بخشیده است. پیشکش ما نیز به او به کار بردن آن خلاقیت است. جولیا کامرون
  امتیازم۱۰۷

 3. ندا قنبري گفت:

  وقت خوش
  با تشکر فرآوان
  امتیاز من ۸۸ شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Show Buttons
Hide Buttons